MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Revnotes - ID #02 (DEMO) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Revnotes - ID #02 (DEMO) (/temat-progressive-revnotes-id-02-demo)



Revnotes - ID #02 (DEMO) - Revnotes - 15.12.2014

Siemano,

Moje króciutkie demo. Na razie tylko tyle, a więc mam nadzieję, że pobudzę czyjś apetyt na dropa i będzie grzecznie czekał. Nigdy nie czułem się mocny w syntezie, ale wierzę, że nie jest źle. Melo chyba też nie najgorsze? Wydaje mi się, że mam na czym budować. Ostatnio idzie mi to jak krew z nosa, więc cieszy mnie nawet taka mała zajawka.



Śmiało piszcie co byście wywalili lub dorzucili, na pewno wszystkie sugestie wezmę pod uwagę. Zapraszam również do współpracy wszystkie zainteresowane wokalistki i wokalistów.


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - Wizzardius - 16.12.2014

Nie bardzo czaje czemu główny motyw na początku jest tak bardzo skupiony na lewym kanale. Troche to męczące jest ;d
;d Fraza od 1:15 - ja bym osobiście czymś to urozmaicił. Spróbował bym dodać chrupkości temu leadowi/pluckowi ALBO dodać jakiegoś chrupkiego syntha w tle. Build up mi się bardzo podoba, ale mógłbyś jakos bardzej podkreślić, że "TAK TO JEST BUILD UP"
Od strny czysto technicznej raczej się nie wypowiadam, bo są w tym lepsi ;d
Pis joł!

PS. Tak, jestem ciekawy fulla :)


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - Revnotes - 16.12.2014

Tak czułem, że będę mógł na Ciebie liczyć :)

Synthy rozstawiam szeroko, ale na oba kanały, nigdy nie na jeden, ponieważ sam nie znoszę takiego efektu. Od razu to sprawdzę, gdy tylko wrócę do projektu, przyznaje że mnie zaskoczyłeś. Może tym razem Fruity Stereo Shaper mnie oszukał.

Ogólnie mówiąc na pewno będę to urozmaicał, również czuję, że track bardzo potrzebuje kolejnych dźwięków, ale po prostu podzieliłem się tym, co już mam. Skupiam się na takiej podstawie. Dzięki za radę.

Czy mógłbyś napisać nieco więcej odnośnie - "TAK TO JEST BUILD UP"? W progressive zwykle są one łagodne, pojawiają się kolejne elementy, ale to chyba zrobiłem, są sweepy, rise synth, rozpędzają się drumy. Czego konkretnie Twoim zdaniem zabrakło?


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - piral - 16.12.2014

Zapowiada się dobrze. Przydałoby się więcej warstw plucka, byłoby na pewno ciekawiej w aranżu. Czekam na całość, bo nawet się trochę wkręciło.


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - ProCkers - 16.12.2014

Hmmm.. a mi średnio to podeszło. Jest takie hmm.. bezpłciowe. Nie ma tego czegoś, co by mnie jakoś zaskoczyło, spowodowało że chciałbym drugi raz tego posłuchać(nawet na etapie dema). To moja czysto subiektywna opinia ;)

Co do spraw bardziej technicznych :D
Spróbuj może troszkę bardziej urozmaicić perkusję ;)Nie podszedł mi ten snare grający między kickiem :P Barwa akordów jak dla mnie średnio brzmi ;) Dosyć mulasto :D Jakiejś ostrości bym mu dodał. Nie ma w tym demku zbyt wiele, więc chyba tyle :D

Zobaczymy jak wyjdzie full ;) Pozdro!


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - Revnotes - 16.12.2014

Dokładnie, warstwy to coś co mi chodzi po głowie i na czym zamierzam się skupić, więc na pewno "ubarwię" jeszcze to trochę. Do tego kolejne melodie, przecinaki, ale tutaj mam już problem, żeby coś wpasować, bo robi się tłoczno.

W dalszym ciągu próbuję dodać "masy/dołu" do chorda, tak żeby jednocześnie nie zamulić miksu, góry mi nie brakuje, tym bardziej, że poprzednio parę osób się skarżyło, że mój remix był zbyt jasny. Generalnie kontroluję to przy pomocy Fruity Blood Overdrive zapiętego na senda i wystarczy tylko niewiele, aby rozjaśnić brzmienie, więc to akurat jest do zrobienia, jeżeli również dojdę do takiego wniosku.


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - Wizzardius - 16.12.2014

(16.12.2014, 9:10)Revnotes napisał(a): Czy mógłbyś napisać nieco więcej odnośnie - "TAK TO JEST BUILD UP"? W progressive zwykle są one łagodne, pojawiają się kolejne elementy, ale to chyba zrobiłem, są sweepy, rise synth, rozpędzają się drumy. Czego konkretnie Twoim zdaniem zabrakło?

Zacznijmy od tego, że mam rozumieć, że idziesz tutaj w kierunku progressive house'u? Dla mnie progressive house w DZISIEJSZYCH czasach to mniej więcej coś jak to:

Jak tak, to posłuchaj od 1:05. Od razu słychać, że "tak, to build up". Człowiek nie znający sie na tym wgl powie "o, zaczyna sie".
Chyba, że idziesz w strone klasycznego progressivu
Czyli dla mnie, coś jak to:

To spoko.

Oczywiście jeśli nie pomieszałem gatunków zbytnio i nie wprowadziłem bałaganu(dzisiejszy/klasyczny progressive). Dobrze wiesz, że ja wyznaje kult electro house :D

Co więcej, możesz sie wgl ze mna nie zgodzić, że takie coś a'la Red Lights (build up) jest spoko. Każdy ma własny styl i zdanie, WEDŁUG MNIE dodaje to troche dynamiki ;d I wymusza zrobienie mega wyjebanego dropa :D


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - gregwmusic - 16.12.2014

Chordy są za cicho moim i malo wyraźnie je sluchac przynajmniej w pierwszej części


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - Revnotes - 16.12.2014

Red Lights? Szczerze, ja się tutaj elementów progressive house nie doszukałem, ale tak na prawdę nie chcę go oceniać, jak również nikogo kopiować, czy też być zaszufladkowanym w jakiejś stylistyce. Generalnie uważam, że nie ma sensu robienia tego co już było. Odpowiada mi taka stylistyka, jak z mojego ostatniego remixu i pewnie w tym kierunku mnie poniesie.


RE: Revnotes - ID #02 (DEMO) - Rafau - 16.12.2014

Bardzo przyjemnie i progresywnie się zapowiada. Chordy powinny mieć więcej charakteru-w końcu to na nich budujesz utwór. Jakieś przeszkadzajki w tle i wyraźny motyw główny, a będę z ciekawością czekał aż zrobisz full.

Cheerzzzz