MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
jak wykręcić taki lead ? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: jak wykręcić taki lead ? (/temat-jak-wykrecic-taki-lead)



jak wykręcić taki lead ? - Bassflor - 26.01.2017

Witam wszystkich :)

tak jak w temacie :) jak wykręcić taki lead chodzi mi w refrenie główne melo zaczyna się od 0:55 jak w tym linku https://www.youtube.com/watch?v=A1UWzsryYH0 ?
bardzo mi się podoba taki lead za każdą pomoc z góry już dziękuje :)


bardzo proszę o pomoc :)

pozdrawiam


RE: jak wykręcić taki lead ? - tomaszp - 26.01.2017

Syntezator ustawiasz na piłę, dajesz duży unison, detune dostosowujesz wg upodobań, i grasz oktawę lub dwie wyżej niż domyślnie ustawiona. Na końcu dostosowujesz obwiednię i resztę parametrów wg tego jak chcesz, żeby to brzmiało.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: jak wykręcić taki lead ? - Bassflor - 26.01.2017

(26.01.2017, 9:14)tomaszp napisał(a): Syntezator ustawiasz na piłę, dajesz duży unison, detune dostosowujesz wg upodobań, i grasz oktawę lub dwie wyżej niż domyślnie ustawiona. Na końcu dostosowujesz obwiednię i resztę parametrów wg tego jak chcesz, żeby to brzmiało.

Pozdrawiam,

Tomek
dzięki za info plusik poleciał :)

a jak np sylenth1 nie ma unison to tylko detune? bo mam jeszcze virus ti snow to tam jest unison :)


RE: jak wykręcić taki lead ? - Avey - 26.01.2017

Polecam zrobić tak jak napisał Tomasz , poćwiczyć samemu i nauczyć się pracy z syntezatorem ja polecam wbudowanego Sytrusa dobrze nadaje się do tego stylu.
Podrzucę ci kilka leadów kopiujesz je do Plugin Presets/Generators/ Prawym przyciskiem na Sytrus/Windows shell menu następnie wklej. Popatrz sobie jak są zbudowane , wtedy załapiesz jak tworzyć leady do Hands up'a :)
Dropbox- Sytrus Lead.rar


RE: jak wykręcić taki lead ? - OProject - 26.01.2017

W sylencie wybierasz więcej głosów max 8 i dajesz detune, mozesz jeszcze dac fine tune dla oscylatorów
np. pierwszy na -12 a drugi na + 12


RE: jak wykręcić taki lead ? - Bassflor - 26.01.2017

dzięki za odpowiedzi plusiki poleciały :D


RE: jak wykręcić taki lead ? - Bassflor - 26.01.2017

praca z syntezatorem nie jest mi obca ogarniam virusa ti snow i sylentha :) ale tego brzmienia nie potrafie jak narazie wykrecic moze na sytrusie uda mi sie :)


RE: jak wykręcić taki lead ? - In-Tegral - 26.01.2017

Wykręcisz ten lead na każdym możliwym syntezatorze. Cały sekret tkwi w melodii która jest "chordami". Gra kilka dźwięków na raz, przez co ten saw brzmi masywnie. Jest to około 3 oscylatorów piły, z różnymi ustawieniami detune i skalami. Filter na cutoffie jest trochę obniżony z odpowiednia obwiednią na nim (tak jakbyś chciał zrobić pluck) no i jest też na którejś z warstw, szybkie lfo na pitchu. Odpowiednie EQ (spectrum prawie płasko z uciętym 150hz w dół). Ewidentnie też słychać kompresor z małym atakiem i sporym release, threshold i ratio ustawisz na ucho, ale słychać, że początki nut na tym leadzie trochę "strzelają", przez co jest trochę energiczniejszy no i potem się lepiej klei z resztą perkusji.


RE: jak wykręcić taki lead ? - Bassflor - 26.01.2017

(26.01.2017, 11:20)In-Tegral napisał(a): Wykręcisz ten lead na każdym możliwym syntezatorze. Cały sekret tkwi w melodii która jest "chordami". Gra kilka dźwięków na raz, przez co ten saw brzmi masywnie. Jest to około 3 oscylatorów piły, z różnymi ustawieniami detune i skalami. Filter na cutoffie jest trochę obniżony z odpowiednia obwiednią na nim (tak jakbyś chciał zrobić pluck) no i jest też na którejś z warstw, szybkie lfo na pitchu. Odpowiednie EQ (spectrum prawie płasko z uciętym 150hz w dół). Ewidentnie też słychać kompresor z małym atakiem i sporym release, threshold i ratio ustawisz na ucho, ale słychać, że początki nut na tym leadzie trochę "strzelają", przez co jest trochę energiczniejszy no i potem się lepiej klei z resztą perkusji.

dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) plusik poleciał dzisiaj będę próbować :) w sylenth to wykrecić :)


RE: jak wykręcić taki lead ? - In-Tegral - 26.01.2017

Jak nie dasz rady pisz PW.


RE: jak wykręcić taki lead ? - Bassflor - 26.01.2017

(26.01.2017, 11:34)In-Tegral napisał(a): Jak nie dasz rady pisz PW.

okay dzięki :)