MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pokaż swoje studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Pochwal się (https://musicproducers.pl/forum-pochwal-sie)
+---- Wątek: Pokaż swoje studio (/temat-pokaz-swoje-studio)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Pokaż swoje studio - Mat.Mor.Raw - 22.05.2015

[Obrazek: 1F6IBrl]

1. podłoga
2. laptop
3. słuchawki zamknięte Philips
4. Monitory Edirol MA-10A
5. Kubek na coś do picia
... i nic więcej nie potrzeba


RE: Pokaż swoje studio - Crazy Noise - 24.05.2015

Tak na chwilę obecną wygląda moje centrum dowodzenia. Cały czas w planach są kolejny zmiany jeśli chodzi o wygląd "studyjka" jak i również o sprzęt.
W razie czego to nie jest mój pokój tylko wynajmowane pomieszczenie biurowe ;)
Setup:
- Laptop Lenovo Z710 + Monitor (Drugi monitor ułatwia prace... Polecam ;])
- Interfejs audio Focusrite Scarlett 2i4
- Słuchawki Sennheiser HD215 << Polecam :)
- Wieża + głośniki
- Klawiatura roland EM-20
- Mikrofon Shure SV 100
- dodatkowo obok pod folią ukryty jest skoromny sprzęcik w postaci Pioneer CDJ 100 x2 i Numark DXM 06
Nie ma szału, ale i tak jestem zadowolony ponieważ na początku było naprawdę słabo. Podobno nie liczy się sprzęt tylko umiejętności, ale miejsce pracy też robi swoje, a ja lubię kiedy jest przytulnie i nie lubię stania w miejscu :)
W planach mam zakup monitorów studyjnych Mackie MR6 mk3 plus do tego jakieś stojaki oraz słuchawek Beyerdynamic DT 770 lub DT990 i w dalszym ciągu będę dopracowywał akustykę pomieszczenia (panele z wełny mineralnej).
Będę wstawiał kolejne zdjęcia jeśli tylko wprowadzę jakieś większe zmiany.
Pozdro :)

[Obrazek: reqpPk.jpg]

[Obrazek: 1VLC2t.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - Zirds - 24.05.2015

Ile kosztują takie wygłuszenia piramidkowe? Chciałbym sobie parę kupić na ścianę za monitorami bo mam BR z tyłu i strasznie dudnią, a nie mam możliwości ich dalej od ściany odsunąć.


RE: Pokaż swoje studio - Crazy Noise - 24.05.2015

(24.05.2015, 16:02)Zirds napisał(a): Ile kosztują takie wygłuszenia piramidkowe? Chciałbym sobie parę kupić na ścianę za monitorami bo mam BR z tyłu i strasznie dudnią, a nie mam możliwości ich dalej od ściany odsunąć.

To wg. mnie najlepiej by było dać za monitory panele z wełny mineralnej, które można zrobić samemu. Ja sam też będę takie robił tylko najpierw chcę dokończyć kilka kosmetycznych spraw w pomieszczeniu i skompletować setup. Piramidki dałem po to żeby chociaż trochę wyciszyć to pomieszczenie i zniwelować w jakimś stopniu słabą akustykę, ponieważ były gołe ściany i na dodatek po dwóch stronach okna. Po lewej stronie dałem płytę pilśniową na to i oprócz tych piramidek dam własnie panele z wełny, ale to wszystko w swoim czasie :) Trochę się rozpisałem...
Co do ceny takich piramidek to w moim przypadku wyniosło mnie to 7.50 zł za taki bloczek 50x50. Na allegro jest tego pełno.


RE: Pokaż swoje studio - Zirds - 25.05.2015

(24.05.2015, 21:45)Crazy Noise napisał(a):
(24.05.2015, 16:02)Zirds napisał(a): Ile kosztują takie wygłuszenia piramidkowe? Chciałbym sobie parę kupić na ścianę za monitorami bo mam BR z tyłu i strasznie dudnią, a nie mam możliwości ich dalej od ściany odsunąć.

To wg. mnie najlepiej by było dać za monitory panele z wełny mineralnej, które można zrobić samemu. Ja sam też będę takie robił tylko najpierw chcę dokończyć kilka kosmetycznych spraw w pomieszczeniu i skompletować setup. Piramidki dałem po to żeby chociaż trochę wyciszyć to pomieszczenie i zniwelować w jakimś stopniu słabą akustykę, ponieważ były gołe ściany i na dodatek po dwóch stronach okna. Po lewej stronie dałem płytę pilśniową na to i oprócz tych piramidek dam własnie panele z wełny, ale to wszystko w swoim czasie :) Trochę się rozpisałem...
Co do ceny takich piramidek to w moim przypadku wyniosło mnie to 7.50 zł za taki bloczek 50x50. Na allegro jest tego pełno.

Co do wełny mineralnej to trzeba kupić taką co ma dużą gęstość bo te zwykłe cienkie to przepuszczają jak zwykła zasłona. Można wełne mineralną wykorzystać do budowy pułapki basowej - na Twoim zdjęciu widać, że masz takie miejsca gdzie można by je umieścić.


RE: Pokaż swoje studio - 5zym - 25.05.2015

moje tymczasowe miejsce pracy zanim wroce do swojego studia poczatkiem lipca

https://instagram.com/p/2LA8QikgqX/?taken-by=szymon_aleksander_piotrowski

[Obrazek: 1Rhh7XP]

Poprawiam zdjęcie :)
LocoMatt



RE: Pokaż swoje studio - Knifeman - 25.05.2015

@5zym

kozacki zegar Heart


RE: Pokaż swoje studio - funkyfella - 26.06.2015

Zapomniałem posprzątać, jak zawsze <bubu>

[Obrazek: ymFDO0.jpg]


RE: Pokaż swoje studio - Knifeman - 26.06.2015

@funkyfella

wszystkie jajka zjadłeś sam?


RE: Pokaż swoje studio - funkyfella - 26.06.2015

Nie, byli ludzie od tego :) To z czasów jeszcze jak odkryłem "genialny pomysł" wygłuszenia pomieszczenia. Potem zniknąłem na 2 lata, potem odkryłem, że nie jest to taki "genialny pomysł", potem postanowiłem, że wypadałoby to profesjonalniej wygłuszyć, potem zasiadłem do muzyki i tak od 2 lat wymieniam :D Jak kto jajka sprzedaje to wiecie gdzie uderzać :D


RE: Pokaż swoje studio - Zirds - 26.06.2015

To jest chyba najgorsza rzecz jaką można było zrobić...

<omg>


RE: Pokaż swoje studio - funkyfella - 26.06.2015

Połączenie błędów młodości i nygustwa. Przyznaje się, jestem świadom i wiedzcie, że cierpię.
Na szczęście niebawem przeprowadzka :)


RE: Pokaż swoje studio - Grisha - 26.06.2015

huk z wytłaczankami, co robi tam ten kałach po lewej ? :D


RE: Pokaż swoje studio - Zirds - 26.06.2015

To chyba na kapiszony z odpustu :E


RE: Pokaż swoje studio - KOT - 26.06.2015

[Obrazek: L0nGI3c.jpg?1]
[Obrazek: k3hT6Wz.jpg?1]

A to moja jaskinia :D
-laptop ASUS k40ab 2x2,8 3GB
-Samsung jakiś tam full hd
-i badziewne logitechy z subem


RE: Pokaż swoje studio - skibot - 26.06.2015

[Obrazek: background2015.jpg]

Aktualny gear (o ile tak to można nazwać:D)

Interfejs: Focusrite Scarlett 2i2

Odsłuch:
- podstawowy - aktywne monitory ResidentAudio M8 (ponieważ do dziś nie ma na ich temat NIC w necie, i ciężko je kupić, chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tych "paczuszek", a wszystkie pytania sprowadzają się do "KUP TE MONITURY!")
- referencyjny - zestaw pasywny Philipsa 2x35 watt wzmocniony wzmacniaczem ws432 i korektorem fs032 (klasyka gatunku :D)

mikrofony:
- pojemnościowy wielkomembranowy Oktava Mk319
- dynamiczny stereofoniczny MDU24

kontrolery midi:
- Klawisze Alesis QX61
- pady - Akai MPD 32

Słuchawki:
- AKG k512
- AKG k77

tyle mi jak na dzisiaj wystarcza.
Jeśli chodzi o monitory - wiem że wielu szuka tych paczek i opinii na ich temat, chętnie pomogę.


RE: Pokaż swoje studio - funkyfella - 26.06.2015

Cytat:huk z wytłaczankami, co robi tam ten kałach po lewej ?

Kałach braciaka do ASG :P


RE: Pokaż swoje studio - skibot - 27.06.2015

(26.06.2015, 22:17)funkyfella napisał(a): Kałach braciaka do ASG :P

Mówisz o Oktavie? :)


RE: Pokaż swoje studio - Zirds - 27.06.2015

Mówi o kałachu do ASG, który ma na zdjęciu swojego studia ;)


RE: Pokaż swoje studio - Lukas1 - 8.10.2015

[Obrazek: doDRiqp.jpg]

arturia spark (to biale), korg ms20 (legacy collection), słuchawki hd25-I, laptop lenovo + dysk 1.5TB

aktualnie nie mam pokoju gdzie się rozstawić (chce dokupić porządne odsłuchy - adam a8x lub coś od eve) więc zrobiłem to w salonie.. :)

jestem początkujący i szukam odpowiedniego DAW. Mam abletona ale jako osoba strasznie niecierpliwa nie potrafię się w nim odnaleźć. Przy okazji: czy na forum jest jakaś osoba z okolic Lubina (dolnysląsk) która udzieliłaby mi wskazówek?
Cena do uzgodnienia, miłe towarzystwo i chłodny browar (czy kto co woli) gwarantowane. :)