MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wysyłanie dema krok po kroku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Artykuły (https://musicproducers.pl/forum-artykuly)
+--- Wątek: Wysyłanie dema krok po kroku (/temat-wysylanie-dema-krok-po-kroku)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - MAKLMOR - 27.06.2014

Nie można by samemu wydać płyty jak chociażby koleś, którego mam w avatarze, po zbudowaniu odpowiedniego hype'u w internecie?


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - K - 27.06.2014

Ze względu na polskie prawo myślę, że musiałbyś założyć własną działalność gospodarczą lub dogadać się ze sklepami, aby niezależnie wydały Twoją płytę. Z resztą jeżeli podchodzisz do sprawy jako niezależny artysta to ze sklepami musisz podpisać umowę (normalnie robi to wytwórnia) i powinno to pokrywać się właśnie z posiadaniem firmy, bo będą wymagali konkretnych danych. Tak czy inaczej potrzebujesz trochę grosza, bo bez tego samodzielnie nie ruszysz.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - MAKLMOR - 28.06.2014

Czyli w przypadku iTunes, Beatport czy Google Music musimy mieć umowę tak? To znaczy ciekawi mnie czy oni muszą najpierw zaakceptować nasz utwór czy po prostu nie ingerują w to, a czy on będzie dobry i sprzedamy 5 czy 10 sztuk to nasza sprawa.

Kay Ty z pewnością dużo dłużej śledzisz rynek, i jak to jest w progressive house to wszystko zależy od jakości muzyki i udostępnień? Nie znam przypadku gdzie udałoby się komuś wypłynąć na kontrowersji (chyba, że o tym nie pamiętam).

Jeśli mogę zapytać to masz jakieś doświadczenia sprzedażowe, czy według Ciebie to jeszcze będzie iść w tym kierunku, bo teraz pojawiły się Spotify i jeśli w jeden nasz utworek musimy dorzucić jeszcze jakąś sporę prowizję (nie wiem ile to procent w przypadku tych najpopularniejszych sklepów) to rzeczywiście nie ciekawie. Zresztą pytam kogoś z większym doświadczeniem :)


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Z3PHYR - 20.07.2014

(18.05.2014, 20:58)Sivelis napisał(a): 36 minuta. :D


Całkiem ciekawa historia ^^ Skoro gościu wysłał do nich swój kawałek 6 razy i nie dostał żadnej odpowiedzi to wychodzi na to, że 99% dem nikt w dużych wytwórniach nie słucha.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Alex Deane - 4.12.2014

odniosę sie szybko do pierwszego postu rozpoczynającego temat.
nie mam zamiaru sie tu dużo rozpisywać ponieważ sprawa odnosnie wysyłania dem i wydawania jest
bardzo prosta wręcz banalna.
1.jeśli chodzi o utwory wiadomo ze są lepsze i gorsze ,dając do odsłuchu i opinii swoim kolegom
"producentom" trzeba wiedziec ze im zrobi sie lepszy utwór tym zaczyna narastać fala negatywnych opini
na jego temat i lekkiej krytyki-co w skrócie nazywa się "zazdrość" potoczniej ból dupy.
Tak naprawde dobry samokrytyczny porducent sam dobrze wie czy jego utwór jest dobry czy przecietny .
Nie potrzeba tu jakiś opinii znawców .
2.Dalej obecnie 85% dobrych utworów posiada w sobie wokal.
zastanwialiście się moze ile taki wokal kosztuje ? pracowaliscie kiedys z naprawde dobrymi wokalistkami ,wokalistami?
rozmowy zaczynają się od 1000 Euro lub $ za wokal nawet Emmy Hewit...w tych czasach wszystko jest do kupienia.
3.Po zrobieniu mixu trzeba z tym isc do studia na poprawki i zlecenie odpowiedniego masteringu.
Nie jakiegoś tam w domu na wavesach czy izotope Ozone 5.. to też kosztuje.
4.Chcemy to wysłać i pytanie jest teraz takie czy interesuje nas wysoka półka czy niska .
Zaczniemy od wysokiej czyli tak jak w życiu trzeba miec znajomosci i kase zeby ktoś wogole z Tobą chciał
rozmawiać.Wydanie w dobrych wytwórniach nie majac wczesniej wyrobionej popularnosci tez kosztuje i nie ma sie co czarować.
Jesli niska półka no to label lub wytwórnia z popularnością zippyshare records ,ogolnie jest to bez sensu
i lepiej wrzucic taki utwór w internet ...dla własnej pasji i ewentualnie miec jakąś nadzieje że moze ktos
konkretny sie odezwie z labla lub wytwórni.
5.Wysyłanie dem przez e-maila i inne bzdety.
Powiem wam tak czy to najlepsze wytwórnie czy labele wszystkie wsyłuchują demek
nie ma takiego czegoś ze 99% nie jest wysłuchanych ..nie nie.. tu się mylicie
poprostu jednym pasuje a drugim nie ..jesli bys dopisał pod demkiem
ze dopłacisz za wydanie kase w przedziale 500-1000 Euro odpowiedz bedziesz miał w ciagu 2-3 godzin.
Treść tego e-maila ....wystarczy demo i link i oczywiscie trzeba sie podpisac kto
Jesli im wpadnie w ucho to sami napisza i beda wypytywac do skutku o bio i inne pierdolety.
nie ma co sie tam przed nimi spuszczać tak naprawde .
6.Wydaliśmy swój utwór..i na tym sie nie kończy ...teraz musimy postawić na własną promocje
Najlepsze labele i wytwórnie promują tylko najlepszych na swiecie ,na kogos z niką maja ......
Uruchamiamy zatem facebookową promocje swojego utworu i bulimy dziennie
ileś tam kasy wraz z soundcloudem i czekamy ...na swoją popularność ewentualnie ktos sie odezwie czasami
z klubu lub na event.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Revnotes - 4.12.2014

Bardzo ciekawa wypowiedź, ale czy mógłbyś ją uzupełnić swoimi doświadczeniami w tym zakresie?
Poznałem kilka osób, które zanotowały jakieś tam wydania w rozpoznawalnych labelach, ale nic mi na ten temat nie wiadomo, żeby korzystały ze studia masteringowego. Na pewno to wiele ułatwia, ale moim zdaniem to chyba jednak nie jest tak, że "trzeba" z niego korzystać.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Wizzardius - 7.12.2014

A ja mam takie jedno pytanie:
http://www.cr2records.com/contact
Ta wytwórnia chce linki prywatne, co więcej wysyłane tylko do nich.
Mam jeszcze 2 wytwórnie które przyjmują tylko linki prywatne. Jakby zuploadować mój track na soundclouda razy 3 i każdy jako prywatny i powysyłać każdy z nich do każdej z tych wytwórni (żeby mniej więcej liczba odtworzeń się zgadzała), to zadziała to?
Oprócz tego co dałem wyżej jest np jeszcze http://demo.mixmashrecords.com/

I Ci i Ci chcą privy ;( I średnio wiem jak to rozwiązać.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - K - 7.12.2014

Zadziała, ale w sensie takim, że każdy dostanie to czego chce, czyli goły link bez odtworzeń, ale czy to coś da? Myślę, że szanse są takie same jak w przypadku wysłania tego samego prywatnego linku do każdej z wytwórni.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - piral - 7.12.2014

O dużych wytwórniach intensywnie się myśli, więc jeśli jesteś już na poziomie takim, że warto wysłać demo do takowej to niestety głównie oczekują wyłączności na wysłane demo. Taka wytwórnia nie chce być kolejną z 50 do których wysyłasz ten sam link do tego samego dema.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Rafau - 7.12.2014

A to, że track będzie miał odtworzenia to chyba nie znaczy, że inni tego słuchają, sam mogłeś tego słuchać, albo znajomy. No ja np. jak wysyłałem tracki na linkach zippy, to uplowadowałem każdy track oddzielnie. Warto do tego przysiąść.

Raz się zagalopowałem i przekazałem dalej jedną wiadomość, ale nie było problemu i nawet odpisali. ;D


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Wizzardius - 10.12.2014

HM. Dostałem dzisiaj na soundcloudzie taka wiadomość:
Cytat:All profits from the sales of your EP will be sent to you at 100%.

If you are agree to work with us, please give me your email and I’ll send to you the recording contract.

Here, the “Gaia Sound” and “Smash Up Records” links to our home on Beatport :

www.beatport.com/label/gaia-sound/38352

www.beatport.com/label/smash-up-records/44284

You can find also the following links of “Smash Up Records”:

www.smashuprecords.com

soundcloud.com/smash-up-records

www.facebook.com/smashuprecords

Please, do not reply to this message on sound cloud but for the next conversation, please contact us ONLY and exclusively by email.

This is our email address: sara@smashuprecords.com

I’m looking forward to your news.

Kind Regards,
Sara

Artist Manager & Support
www.smashuprecords.com
www.facebook.com/smashuprecords
soundcloud.com/smash-up-records
twitter.com/smashuprecords
Od usera:
https://soundcloud.com/sara-19-s-u-r


Co o tym sądzicie? Co oni własciwie chcą? To nie jakiś fejk jest?


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Gerek - 3.02.2015

WIem że to post z prawie przed 2 miesięcy ale na moje oko oni chcą nawiązać kontakt z tobą i podpisać kontrakt ;)


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Rafau - 4.02.2015

(3.02.2015, 21:52)Gerek napisał(a): WIem że to post z prawie przed 2 miesięcy ale na moje oko oni chcą nawiązać kontakt z tobą i podpisać kontrakt ;)
Będę zgryźliwy ale co mi tam... ;D
[Obrazek: You_don%27t_say%3F.jpg]


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Wizzardius - 21.02.2015

Wysyłanie dema "via dropbox" np tutaj
https://soundcloud.com/dirtydutchmusic
w opisie kanału. O co z tym chodzi? Gdzie ja to niby mam swoje demo wysłac? Rozumiecie o co w tym chodzi? Gdzie link do tego ich dropboxa?


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Grisha - 21.02.2015

pewnie chodzi im, o stary dropbox, ktory był niegdyś dostępnych na soundcloudzie :P


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Wizzardius - 8.04.2015

A teraz tak serio Panowie. Jak to powinno wyglądać?
1. Stworzyłem wałek, którym sam się jaram ;x I chce go gdzieś wydać. W jakiejś większej wytwórni.
Ale zanim to zrobie, chce go dać tutaj wam na forum, żeby POTWIERDZIĆ, że nadaje się do wydania.
I teraz taka sprawa, że jak wam dam ten wałek, zrobie temat na forum to później jak się w googlach wpisze "wizzardius - xxx"... to pierwsze co się pojawia to nasze forum z moim tematem. A nie daj Bóg ktoś z wytwórni sobie sprawdzi czy nie lece w bambuko, a tu jeb - kawałek na jakimś forum.
Jak to rozwiązać?
2. Do wytwórni wysyłamy prywatny link na sc - wiadomo, ale... na tym sc, ma być CAŁY kawałek, czy tylko np 2 minuty całości? Co więcej, to ma być w jakości najwyższej, czy sami obniżamy do jakiegoś mp3 192 kbps np?
3. Ja zawsze na masterze, na koniec daje Izotope ozone 5 ;X i albo jakiś preset, który fajnie wszystko "dokonczy" za mnie, albo samemu coś kminie. Do wytówrni wysyłamy kawałek który jest po takim procesie, czy przed?
4. Wiadomość typu:
"Hey, Wizzardius here. This is my newest track:
www.sc.pl/12314
Answer me, if you like this sounds." - starczy ? ;d


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Zirds - 8.04.2015

Do wytwórni wysyłasz plik WAV.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Wizzardius - 8.04.2015

No, a reszta moich pytań? Ktos podpowie? :x


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Knifeman - 8.04.2015

@wizz

1. Niestety musisz zrezygnować z publicznego pokazywania ale zawsze możesz wypytać prywatnie zaufane osoby. Albo na cfaniaka wrzucać na forum jako untitledy, pod inną nazwą lub albo dodatkowo pod innym aliasem :e

2 Wytwórnie lubią mieć wav a najlepiej ręcznie wysłane cd choćby tylko do odsłuchu ale drobne nie powinny mieć aż takich wymagań. W końcu chodzi tylko o odsłuch. I tak prędzej czy później będzie potrzebny wav. Zwykle piszą w sekcji demo jaka specyfikacja ich interesuje

3 do odsłuchu podrzucasz utwór jak najlepiej brzmiący, robisz master po swojemu jak najlepiej - w końcu chcesz ich zainteresować a nie wystraszyć :e . Do ostatecznej publikacji wysyłasz im czysty track bez żadnych zabiegów z zapasem dynamiki, bez ditheringu i co ważnie z pełnym wybrznieniem na końcu (talerz, delay). Może się też zdarzyć że zostaniesz poproszony o wysłanie osobnych ścieżek.

4 od teraz jesteś plemnikiem, poza tym takich wiadomości pewnie mają na kopy. Tutaj przydadzą się podstawy socjotechniki. Pamiętaj że po drugiej stronie jest człowiek. Po pierwsze chwal się (punktuje wszystko co ma jakąś wartość, link do profilu z liczbą lajków etc). Warto napisać coś o sobie ale nie za długo . Ładnie sformatuj wiadomość, dorzuć swoje logo. Może warto się podlizać - kilka gramów wazeliny czyli "śledzę każdą waszą publikacje, wydajecie wspaniałą muzykę". Pamiętaj że indywidualizm działa na Twoja korzyść, może jeśli warto to nawet wyslij cd


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - hudson462 - 5.10.2015

Czyli można udostępnić tutaj utwór pod tytułem ID- ID, a jak się spodoba wielu osobom to wysłać link do wytwórni z własną ksywką i wybranym tytułem. Tylko pytanie czy to nie jest trochę nadstawianie tyłka :P