MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wysyłanie dema krok po kroku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Artykuły (https://musicproducers.pl/forum-artykuly)
+--- Wątek: Wysyłanie dema krok po kroku (/temat-wysylanie-dema-krok-po-kroku)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - cezarkoxu - 19.10.2015

bardzo ciekawy artykuł :)


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - michaltarka131 - 15.05.2016

Bardzo dobrze napisane, polecam wszystkim ktorzy jeszcze nie czytali, brawo K :)


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Flatt - 21.05.2016

Jako osoba, dla której kwestia wysyłania demówek była zupełnie obca, muszę poprosić Was o poradę/sugestię w związku z tym tematem.

W ciągu kilku ostatnich dni wysłałem ich kilka i dziś rano dostałem odpowiedź. Mail o takiej treści:

"Hi Sebastian,
The track are good for our label. Please send other track for a EP.

If you are interested please send the tracks in wav format 1411 kbps 24 bit with good master and pack remix of both original tracks.

Thank You,"


Jak Waszym zdaniem on się "przedstawia"? Bo nie wiem na co zwracać uwagę. Czy ten mail wygląda w porządku czy wręcz przeciwnie? O co przy ew. odpowiedzi ich zapytać? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - piral - 21.05.2016

@Flatt po samej treści maila mogę stwierdzić, że nie masz do czynienia z poważną osobą. Sprawdź co to za label, jak wyglądają ich środki promocji, jacy artyści tam wydają, jakie zdobył uznanie, czy ten label ma jakikolwiek styl, czy może wydają wszystko jak leci.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Flatt - 22.05.2016

Czyli tak jak myślałem ;) No zrobiłem research i z tego co widzę tylko potwierdziły się Twoje słowa :)


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - lovetrance01 - 24.05.2016

Jaki to label? Na początku, tak naprawdę powinno Cię obchodzić tylko to, aby Twoje utwory były na "beatporatch". Nie stawiaj zbyt dużych wymagań bo możesz nic nie wydać. Większość producentów zaczyna od byle jakich labeli.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Flatt - 24.05.2016

(24.05.2016, 9:04)lovetrance01 napisał(a): Jaki to label? Na początku, tak naprawdę powinno Cię obchodzić tylko to, aby Twoje utwory były na "beatporatch". Nie stawiaj zbyt dużych wymagań bo możesz nic nie wydać. Większość producentów zaczyna od byle jakich labeli.

To była wiadomość od Triplepoint & Onepoint -> https://www.facebook.com/triplepointdistribution


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - lovetrance01 - 24.05.2016

Nie wiem jakie masz oczekiwania, ale dla mnie wygląda w porządku. Mają chyba kilka sublabeli i pewnie w jednym z nich byłby Twój kawałek. Poza tym wydają muzykę na vinylach co brzmi dość prestiżowo (chociaż tego już nie sprawdziłem). Co do treści maila, większość pozytywnych czy negatywnych odpowiedzi tak wygląda. Wydałem kilka traków i zawsze tak wyglądała komunikacja.
Jeśli chodzi o promocję, zapomnij jeśli to nie jest naprawdę duży label.
Ogółem, nie widzę przeciwwskazań.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Wizzardius - 29.05.2016

Witajcie.

Jak to jest z wydawaniem remixów?
Pracuje teraz nad kawałkiem z lat 70/80. Został on użyty w filmie (bardzo znanym i lubianym).
Oczywiście nie mam praw do oryginału, ale pare osób po krótkim preview pytało się, czy gdzieś to wydaje - i teraz nasuwa sie pytanie - jak wyśle go do jakiejś większej wytwórni i im się spodoba, to może być tak - że sami załatwią prawa? ;d


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - K - 29.05.2016

Jeżeli będzie się im opłacać.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - lovetrance01 - 29.05.2016

Tak, poczytaj o Creative Common License. Nie czytałem o każdej licencji z osobna, ale ludzie w wytwórni powinni się na tym znać. Na pewno jest możliwe takie wydawnictwo. Sam na tym skorzystałem, choć autor utworu, który zremiksowałem nieżyje na tyle długo, że utwór nie był już chroniony prawami autorskimi.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Grigor - 8.07.2016

Cześć, moglibyście napisać przykładowy mail do wytwórni? Jestem dość słaby z angielskiego, dzięki :D


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Adam Sybil - 8.07.2016

(8.07.2016, 17:10)Grigor napisał(a): Cześć, moglibyście napisać przykładowy mail do wytwórni? Jestem dość słaby z angielskiego, dzięki :D

To, że ktoś napisze za Ciebie pierwszego mejla nic nie załatwi. Sam z ostatnim swoim remixem, który jeszcze nie jest udostępniony, ale umowę już podpisałem mejlowałem z labelem około 1.5miesiąca, bo chcieli drobne poprawki :D oczywiście wszystko po angielsku, ale mejli było co najmniej kilkanaście, więc za każdym razem nie będziesz kogoś prosił o napisanie odpowiedzi :)

Skup się by napisać prosto i zwięźle. Mój angielski też nie jest wybitny.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Stiopa - 11.08.2016

Ja proponuję najpierw poczytać na oficjalnych stronach danego labelu odnośnie przyjmowania demo, czy na fb cz na sc lub stronie www. Nawet jeśli nie znajdziecie informacji odnoście zasad wysyłania swoich prac danemu labelowi, zawsze można do nich napisać z zapytaniem. Nie jest to wyłączną regułą, że label przyjmuje wav, finalnie tak ale np do przesłuchania wystarczy mp 3. I tu jest to tak, że niektóre wytwórnie chcą mp3 inne wav, czy to jako link na sc lub na sendspace, a niekiedy tylko przez wetransfer, a często u tych dużych, uploudujesz bezpośrednio na stronie labelu.
Warto jest zapoznać się z zasadami jakie dane labele przedstawiają, bo np label żąda linku na sc do pełnego kawałka mp3 320 kbit a my wyślemy link do wav np na senspace, to z góry jesteśmy spaleni.
Jedyne co napewno jest pewne, to że ma być to najlepszej jakości, cały utwór.
Dodam, że niektóre wytwórnie nie masterują, niektóre wydają tylko epki, więc jeszcze raz zaznaczę, że warto poczytać co i jak odbywa się w danym labelu.
Jeśli chodzi o to co macie napisać to również niektóre wytwórnie precyzują. Jeśli nie to wystarczy Imię, nazwisko, alias, tytuł utworu, krótka nota o tym że chcemy wydać utwór własnie w danej wytwórni, jeśli macie czym się pochwalić ( inne releasy ) to warto o tym wspomnieć. Nie należy robić gafy i walić jednego maila do wszystkich, bo można zrobić wtopę jak ja kiedyś :P i wysłać maila nie zmieniając nazwy labelu :P haha Wiadomo jak Cię potraktują ;)
Pozdro


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - 40marcin - 18.09.2016

Witam wszystkim jestem nowy na forum :)
Mam pytanie co do netlabeli , czy jakiekolwiek w Polsce jeszcze działają ? Fajnie było by podrzucić jakiejś wytwórni demo, ale nie bardzo orientuje się w temacie jak to wygląda na naszym podwórku.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - prometeusz - 19.10.2016

Kay , a można wysyłać jako dema kawałki - których np wersje o gorszej jakości umieściłem na swoim kanale na youtube ? Jako taka zajawka przed możliwością kupienia/ściągnięcia całego albumu .


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - piral - 20.10.2016

(19.10.2016, 18:36)prometeusz napisał(a): Kay , a można wysyłać jako dema kawałki - których np wersje o gorszej jakości umieściłem na swoim kanale na youtube ? Jako taka zajawka przed możliwością kupienia/ściągnięcia całego albumu .

W małych labelach ewentualnie się to sprawdzi, w dużych nie masz co liczyć, bo chcą exclusive.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - AirTight - 23.10.2016

(19.10.2016, 18:36)prometeusz napisał(a): Kay , a można wysyłać jako dema kawałki - których np wersje o gorszej jakości umieściłem na swoim kanale na youtube ? Jako taka zajawka przed możliwością kupienia/ściągnięcia całego albumu .

Nie spotkałem się z labelem który akceptował by taki proceder:) Każdy chce mieć kawałek na wyłączność.
Największym problemem jest cierpliwość :) Wiem że gdy zrobi się numer to od razu chce się nim dzielić:) ale emocje nie są najlepszym doradcą :D Wysyłając kawałek do 2/3 labeli w tym samym czasie nawet w oddzielnej wiadomości :) można się naciąć :D A&R pracuje w 2 z 3 tych labeli to jeszcze pół biedy :P ale jak to w życiu (mały śwat) czesto jest tak że właściciele czy A&R konkurencji się znają :D i wtedy wszystko szlag trafia nikt tego nie wyda...

Więc na koniec : nie udostępniaj kawałków w słabszej jakości i cierpliwie czekaj na odpowiedz (czasem ona nie nadchodzi ). Demo najlepiej wysyłać z początkiem tygodnia.. daj tydzień na odpowiedz... Oczywiście działaj z instrukcją wysyłania danego labelu bo to rożnie bywa.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - shadowfinder - 14.12.2016

Fajny tekst, z wiekszoscia sie zgadzam. Natomiast jedyna uwage ktora mam to taka ze (niestety) w naszych czasach wedlug mnie nie tylko jakosc sie liczy, ale przede wszystkim czy gatunek jest komercyjny i popularny. Bo w czasach w ktorych wszystko polega na marketingu i wydawnictwa ledwo daja rade liczy sie tylko jedno: pieniadz.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - rataj1990 - 1.02.2017

mam panowie pytanko otóż zgłosila sie do mnie pewna wytwornia muzyczna i chca sie ze mna dogadac na release mojego utworu. i mianowicie do rzeczy chodzi o to ze dostalem od nich e-mail z tym jak mam postepowac i tu sie zaczyna problem bo angielski znam dosc slabo i nie zabardzo wiem o co im chodzi wiadomosci brzmi :
If you interested in release, then please send your mastered Wav file/s+ Mixdown file/s to mastering and release (-6db / -10db Wav, 16 bit, 44,1 KHz...NO VST PLUGINS ON MASTER FX CHANNEL. MUST BE EMPTY!) We'll choose the best version for publishing (your or our version) + please attach remix pack/s for your own remix competition/s (midi, used samples...No Project file!)
wav file + mixdown file ??? nie bardzo ich rozumiem czy oni chca moj utwor czy tylko nuty a oni sami przerobia go na swoj sposob Bardzo proszę o pomoc w wutlumaczeniu jesli ktos moze jesli pisze nie tu wybaczcie mi za głupote ale zalezy mi na czasie. Z góry dziękuję za pomoc