MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wysyłanie dema krok po kroku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Artykuły (https://musicproducers.pl/forum-artykuly)
+--- Wątek: Wysyłanie dema krok po kroku (/temat-wysylanie-dema-krok-po-kroku)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - barthus - 1.02.2017

Wybitny z angielskiego nie jestem ale postaram się Ci przybliżyć co napisali :P
Jeśli jesteś zainteresowany wydaniem, proszę wyślij swój zmasteringowany plik Wav/ pliki mixu do masteringu i (?) (ustaw od -6 do -10.. i tak dalej... bez wtyczek na kanale master. czyli na sumie ma nic nie być). Wybierzemy najlepszą wersje do publikacji (Twoją lub naszą wersję) (chodzi o mix) + proszę dołączyć remix pack dla remix competition (pewnie wiesz co to - jakbyś chciał żeby ktoś zremixował Ci utwór to musi mieć remix pack; osobne ścieżki powiedzmy bass osobno, perka osobno, lead osobno i tak dalej... tak jakbyś przygotowywał utwór do mixu) midi, użyte sample (Nie plik projektu! - czyli jak powiedzmy robisz w FL studio to nie ma być to plik.flp, tylko pliki midi, sample, scoresy) pliki wav + pliki mixu.
Sam nie do końca kumam wszystkiego, w takiej formie Ci to wysłali czy troche to zmieniłeś?


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - pumadesign - 25.09.2017

z tym remix pack to chyba chcieli się upewnić czy zmixowane dobrze bo coś im tam nie odpowiadało a wsłuchać się w sam loop perkusji i wyłapać błędy jest łatwiej i upewnić się z kim będę ewentualną umowę podpisywać , i ja bym tutaj na twoim miejscu tego nie robił :V zgłosili się sami do ciebie z takimi wymaganiami to pewnie będzie winyl , możliwe że albo będą w totalnym szoku jak posłuchają twojej wersji z i bez twojego mastera oczywiście w zależności jak wygląda twój proces tworzenia i czy robisz traki pod wytwórnie czy dla przyjemności , albo odpiszą coś głupiego i będą myśleli że są zabawni Beer


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - David 3s - 21.01.2018

Nie do konca sie zgodze z tym zeby wysylac demo do kilku wytworni w tym samym czasie. Jezeli utwor sie spodoba w jednej wytworni to beda zadowoleni ze to tylko oni moga miec ta przyjemnosc wydac nasz utwor ktorego wczesniej nikt nie slyszal z konkurencji. To moje zdanie
Nie do konca sie zgodze z tym zeby wysylac demo do kilku wytworni w tym samym czasie. Jezeli utwor sie spodoba w jednej wytworni to beda zadowoleni ze to tylko oni moga miec ta przyjemnosc wydac nasz utwor ktorego wczesniej nikt nie slyszal z konkurencji. To moje zdanie


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Abigail Noises - 21.01.2018

Przecież wiadomo, że wysyłając do kilku labeli, wysyłasz do każdego z osobna a nie hurtem tak aby każdy widział, że inni dostali to samo. Dodatkowo zawsze wysyłając w tytule wpisuje się nazwę labelu, np. ''Demo Autor – Nazwa tracka – Nazwa Labelu''. To daje pewien posmak wyjątkowości i wyłączności dla firmy. Warto wysyłać do kilku naraz, do każdego z osobna, ale ja nie przesadzał bym z iością – tak max do pięciu. Jeśli po kilku dniach/tygodniach nie ma odpowiedzi lub widzisz, że wysyłając do pięciu masz już pięć odsłuchów a mineło kilka dni i zero odzewu, warto skasować track i ponownie załadować. Po to aby wysyłając do nowej piątki, ci nowi nie widzieli już odsłuchów – daje im to do zrozumienia, że ktoś już tego słuchał. To samo z 'download'. Zresztą z mozliwością pobierania (bo i takie labele są) to nie wysyłał bym więcej niż do jednej firmy. Widok, że ktoś już pobrał track bardzo odstrasza.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - David 3s - 21.01.2018

No tak ale jezeli pan A zna sie z panem B ktorzy pracuja w swich roznych wytworniach to chyba falstart .


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Abigail Noises - 21.01.2018

Na wszystko nie masz wpływu... Jednak wytwórnie, nawet te małe dostają od kilku do kilkudziesięciu tracków dziennie - kto by się tym przejmował. Wysyłanie do jednej wytwórni to dla mnie tylko wtedy kiedy znamy się z przyjmującym. Jesli wysyłasz pierwszy raz czy drugi do niewiadomych to metoda 1 label - czekanie kilka tygodni/dni - 1 label czekanie kilka tygodni/dni itd. to zbędne czekanie i doprowadzi Cię do zniechęcenia. A tak na marginiesie - jeśli kawałek jest dobry ale nie zostanie przyjęty to masz jakieś 50% szansy, że dostaniesz odpowiedź w stylu: ''nie nasz genre, szukaj dalej''.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - David 3s - 21.01.2018

No ok moze masz i racje. Czekanie w nieskonczonosc zniechęca


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - K - 21.01.2018

(21.01.2018, 15:12)David 3s napisał(a): Jezeli utwor sie spodoba w jednej wytworni to beda zadowoleni ze to tylko oni moga miec ta przyjemnosc wydac nasz utwor ktorego wczesniej nikt nie slyszal z konkurencji.

Trochę odleciałeś :D. Praca działu A&R, który się tym zajmuje to praca jak każda inna. Nie będą mieć żadnej dodatkowej przyjemności z tego, że wysłałeś demo tylko do nich. Powiem więcej, kompletnie ich to nie obchodzi.
(21.01.2018, 16:36)David 3s napisał(a): No tak ale jezeli pan A zna sie z panem B ktorzy pracuja w swich roznych wytworniach to chyba falstart .

Coś takiego również nie ma miejsca. To znaczy istnieje małe ryzyko znajomości, choć zależy o jakich wytwórniach mówimy. Nie zapominaj, że każda pracuje na siebie i naprawdę mało ich interesuje czego słuchają w innej wytwórni.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - David 3s - 21.01.2018

Widocznie jestem w błędzie ;] jestem laikiem w tych sprawach i moze gadam głupoty ;]


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - muzyk77 - 15.12.2018

Znacie taka strone jak labelradar.com ?
Jest duzy spis wytworni i latwo mozna demo wyslac


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - apRocker - 16.12.2018

Super temat !


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - samolud - 7.10.2020

mądre słowa, przebijać się trzeba, niestety jak nie drzwi to okno.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - M. Mann - 3.10.2021

Witam. Na forum trochę już siedzę. Czytam ten temat i oczywiście pełni się zgadzam z „K”.
Czytam wasze posty i jestem pozytywnie zaskoczony bo większość z was którzy tu dyskutują mają już za sobą wydane tracki.
Tak jak pisał „K” nie można być sierotą ( ja większość w życiu tak robiłem, pomimo ze w czymś byłem dobry nigdy z tego niemiałem korzyści i zawsze się mało ceniłem). Tym razem chciałbym to zmienić i być pewniejszy siebie.
Chciałbym pierwszy raz w życiu coś wydać. Myślę może nie skromnie ale po kilku latach robienie muzyki ( aktualnie trance ) coś już tam potrafię, czas wyjść z pokoju i spróbować swoich sił coś wydać. Właśnie parę godzin temu skończyłem mój nowy track. Chciałbym wam go pokazać ale zanim to zrobię chciałbym się upewnić czy to nie przekreśli moich szans wydania tracka w jakieś wytwórni.
W związku z tym mam parę pytań
1. Czy mogę udostępnić go tutaj na forum, link na SoundClouda oczywiście link private
2. Co niektórzy na sound Cloud udostępniają track ale ma dopisek preview i np. ma ok. 4 min bez początku i z wyciszanym końcem. Chodzi o to ze chciałbym się pochwalić nim na forach albo powysyłać znajomych licząc na wskazówki i sugestie. Zanim znajdę wytwórni a już nie wspominając wytwórnie to zanim bym wiedział na czym stoje minie rok ;/
3. Gdzie i jak szukać wytwórnie ( produkuje trance konkretniej progressive trance ) ?


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - barthus - 3.10.2021

Wg mnie trzy przydatne rady, jeśli chcesz coś wydać :
1. Nie pokazuj nic nikomu póki nie masz pewności, że jest to tak idealne jak tylko może być
2. Nie pytaj o opinie publicznie
3. Nigdy nie rozdawaj swojej muzyki
Myślę, że sam musisz wiedzieć czy jest to na tyle dobre. To Twoja twórczość. Musisz to czuć.
Zapytaj ewentualnie maks kilku zaufanych znajomych po "fachu" np. o sprawy techniczne - miks.
Raczej żaden szanujący się label nie wyda czegoś co znalazło się już w sieci.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - M. Mann - 3.10.2021

Też odniosłem takie wrażenie. Ostatnio z nowym trackiem miałem mętlik. Dla mnie track był technicznie mix master ok, a dwie osoby stwierdziły ze za mało bassu za dużo wysokich. U mnie na monitorach i na słuchawkach było ok. To samo było widać na charakterystyce dużo wysokich tonów. Zrobiłem wg nich i wyszło potem mego przymulony track. Zrobiłem mix od nowa po swojemu . Kolega który zawsze mi wszystko sprawdza i jeeest mega upierdliwy i czepia się wszystkiego tym razem powiedział że wszystko jest bardzo dobrze i praktycznie nic by nie zmieniał.
Wracając do tego co napisałem. Chciałbym pochwalić się trackiem na forum. Są wśród nas ludzie gdzie tracki już wyszły albo mają wyjść i są one w zestawieniach top.
Rozumując mam na ten moment nikomu nic nie dawać a potem jak faktycznie uda się coś wydać pokazać i pochwalić się ?
Czy ktoś kto siedzi w trance zna jakiś label który wydaje trance, progressive trance ? tzn taki który jest w stanie wysłuchać szarego żuczka. Znam mnóstwo labeli ale to wszystko są topowe wytwórnie…


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - M. Mann - 5.10.2021

Tak jak pisałem wysłałem zapytania do chyba 5-6 labeli. Jeden odpisał mi już po paru godzinach oczywiście spodziewałem się odmownej odpowiedzi ( na razie wysłałem do topowych hahah ). Mam tylko jedno pytanie co znaczy słowo „shazam”

Poniżej odpowiedź jaka otrzymałem:

„Hi Marcin,
Thanks for sending your demo to us!
Unfortunately this track doesn't fit our label at this time. Nice solid production, but the vocal used is not the original that could be. Try to shazam your track on the vocal part and will see. We do not like enough as a single release.
Please keep sending us new material to consider.
Keep up the good work ! „


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - barthus - 6.10.2021

Napisali, że wok nie jest oryginalny. Shazam to chyba ta apka do rozpoznawania tracków. Chcą żebyś przepuścił to przez shazama i zobaczył że wok który użyłeś jest już w jakimś utworze.


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - M. Mann - 6.10.2021

(6.10.2021, 5:10)barthus napisał(a): Napisali, że wok nie jest oryginalny. Shazam to chyba ta apka do rozpoznawania tracków. Chcą żebyś przepuścił to przez shazama i zobaczył że wok który użyłeś jest już w jakimś utworze.
 Oooo dziwne bo wokal z legalnie zakupionej paczki sampli z wokalem i to jeszcze wokal w postaci „suchej” a ja nadałem mu barwę itp…

No nic czyli kolejna lekcja w kawałkach z wokalem nie dawać wokali z paczek dostępnych w sklepach  z samplami :P


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - barthus - 6.10.2021

Dokładnie. Skoro jest z paczki to x osób jej użyło ;)


RE: Wysyłanie dema krok po kroku - Robert - 4.03.2022

Wszyscy jesteście fajni i kreatywni, problem produkcji muzycznej w Polsce jest taki, że każdy z was jest indywidualistą, który własnym sumptem dochodzi do "czegoś" i każdy tworzy w inny sposób. Mam wrażenie, że rzadko kiedy współpracujecie z innymi ludźmi. Jak ktoś chce współpracować to zapraszam na privka. Jak macie coś na wysokim poziomie, wartym promowania to z chęcią posłucham.