MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dobór DAW'u w przyszłości - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Dobór DAW'u w przyszłości (/temat-dobor-daw-u-w-przyszlosci)



Dobór DAW'u w przyszłości - irooc - 21.08.2017

Siema!
Chce spróbować swoich sił w produkcji muzyki. I jak każdy laik mam problem z wybraniem DAW'a, lecz wyrosłem z bawienia się w cracki i lewe aktywację, więc wpadłem na plan pobawić się darmowym dawem, wybrałem music makera firmy MAGIX.
Chce nauczyć się podstaw obsługi jakiś wtyczek, układania muzyki poczytać książki o muzyce itd, i mając już jakąś podstawową wiedzę zainstalować wersję próbną FL a potem abletona i zobaczyć na którym lepiej będzie mi działać. Żeby nie tracić wersji trial na podstawy podstaw.

Jest też możliwość, że na tyle spodoba mi się produkt magix'a ze kupię od nich pełną wersję.
Czy to jest dobry plan jeżeli chodzi o początki?
I moje drugie pytanie czy też w sumie problem, w tym programie są tylko gotowe próbki perkusji klawiszy itd, nie mam oddzielnych dźwięków pojedynczych uderzeń werbla itd tylko gotowe rytmy i zabawa tym programem wygląda jak e-jay.
Jest możliwość pobrania darmowych instrumentów i wrzucenia ich do tego programu czy mam szukać dalej darmowych dawow? Chyba ze ja osobiście ich nie znalazłem w programie.

Pozdrawiam.


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - Recoil83 - 21.08.2017

Witam ściągnij dema testuj

http://musicproducers.pl/temat-samplitude-pro-x2-suite

na samym dole jest link do wersji darmowej.


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - Zirds - 21.08.2017

A ja polecam Bitwig Studio, jest prosty w obsłudze, a zarazem ma dużo do zaoferowania :)

http://musicproducers.pl/temat-bitwig-bitwig-studio


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - qnebra - 21.08.2017

Możesz zacząć zabawę od lmms, tak by sprawdzić co z czym się klei.


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - irooc - 21.08.2017

(21.08.2017, 17:32)qnebra napisał(a): Możesz zacząć zabawę od lmms, tak by sprawdzić co z czym się klei.

Właśnie o to mi chodzi chce znaleźć jakiś freeware żeby nie odliczać 30 dni testowych tylko na spokojnie wszystko sobie wyklikać przy okazji pogłębiając wiedzę teoretyczną na temat muzyki, i mając podstawy+mniej więcej ogarnięcie programu i zachowania się w nim, przejść na wersje trialowe, żeby zobaczyć który program będzie mi najbardziej odpowiadał do już szerszego pogłębiania wiedzy na temat produkcji muzyki i obsługi interesujących mnie wtyczek.


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - qnebra - 21.08.2017

To do takich celów się ten program jak najbardziej nadaje, podstawy jak najbardziej spokojnie ogarniesz. Potem przeniesiesz się na inny, bardziej zaawansowany DAW z posiadaną już wiedzą odnośnie tworzenia muzyki jako takiej i koniecznością nauki interfejsu innego programu niemalże od nowa.


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - kkokosz - 21.08.2017

Warto zacząć od czegoś darmowego, ale jak już nieco ogarniesz temat, to warto również przetestować triale najpopularniejszych programów, bo trochę różnią się filozofią pracy (jak np. Ableton, FL Studio, Reason czy StudioOne) i warto od razu wybrać to, co wygodniejsze. Raz, że oszczędzisz pieniądze, dwa, że przesiadanie się na innego DAWa po dłuższej pracy w jednym jest kłopotliwe (nie można przenieść projektów, więc chcąc poprawiać coś w dotychczasowych utworach, i tak trzeba mieć "starego" DAWa pod ręką).


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - neurojin - 21.08.2017

Ja tak jak zirds polecam bitwiga. Podstawy można opanować w kilka godzin, całość w tydzień jak się weźmiemy do roboty i przeczytamy manuala. Ogólnie program mega intuicyjny, bardzo szybko się w nim pracuje :)


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - OProject - 21.08.2017

Przybywam z przyszłości by wybrać ci dawa xd
[Obrazek: Terminator2_035Ptxurz.jpg]
Bierz Fla, Bitwiga albo Soundbridge ;)


RE: Dobór DAW'u w przyszłości. - sowa - 22.08.2017

(21.08.2017, 17:18)irooc napisał(a): Siema!
Chce spróbować swoich sił w produkcji muzyki. I jak każdy laik mam problem z wybraniem DAW'a, lecz wyrosłem z bawienia się w cracki i lewe aktywację, więc wpadłem na plan pobawić się darmowym dawem, wybrałem music makera firmy MAGIX.
Chce nauczyć się podstaw obsługi jakiś wtyczek, układania muzyki poczytać książki o muzyce itd, i mając już jakąś podstawową wiedzę zainstalować wersję próbną FL a potem abletona i zobaczyć na którym lepiej będzie mi działać. Żeby nie tracić wersji trial na podstawy podstaw.

Jest też możliwość, że na tyle spodoba mi się produkt magix'a ze kupię od nich pełną wersję.
Czy to jest dobry plan jeżeli chodzi o początki?
I moje drugie pytanie czy też w sumie problem, w tym programie są tylko gotowe próbki perkusji klawiszy itd, nie mam oddzielnych dźwięków pojedynczych uderzeń werbla itd tylko gotowe rytmy i zabawa tym programem wygląda jak e-jay.
Jest możliwość pobrania darmowych instrumentów i wrzucenia ich do tego programu czy mam szukać dalej darmowych dawow? Chyba ze ja osobiście ich nie znalazłem w programie.

Pozdrawiam.

Powtórzę się. Reaper od Cockos. Kompletny DAW, którego możesz na upartego używać za darmo tak długo jak chcesz a z czasem dokupić licencję jeżeli stwierdzisz, że warto się odwdzięczyć deweloperom za ich pracę. Reaper to DAW praktycznie kompletny i bardzo elastyczny z genialną społecznością.
Co do sampli to najlepiej poszperać na stronach dużych firm zajmujących się sprzedażą sampli. Zazwyczaj każde ma parę paczek za free jako próbka a pobierając ich trochę zbudujesz sobie całkiem pokaźną bibliotekę wystarczającą na początek. Sprawdź sobie też darmowe syntezatory najlepiej na serwisie kvr.